Fenerbahçe Kongre Üyesi Nihat Tokat, Başkanlık İçin Adaylığını Duyurdu

Fenerbahçe Kulübü’nde Seçimli Yüksek Divan Kurulu (YDK) Toplantısı 27 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek. YDK başkanlığına adaylığını açıklayan Nihat Tokat, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

“Büyük bir gurur ve heyecanla uzun yıllardır Fenerbahçe camiasına hizmet etmenin onurunu taşıyarak önemli bir adımı sizlerle paylaşmak istiyorum” ifadeleriyle sözlerine başlayan Nihat Tokat, “Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı’na adaylığımı en içten duygularımla ve büyük bir kararlılıkla açıklıyorum. 28 yıllık kongre üyesi olmanın getirdiği deneyim ve bağlılıkla Fenerbahçe’ye olan sevdamı ve hizmet aşkımı her birinize hissettirmek istiyorum. Fenerbahçe’ye olan bağlılığım, 14 yaşında Amigo Çetin’in davulunu taşımakla başlayıp, 1981-1985 yılları arasında futbol takımlarında golcü forvet olarak sahada yer alıp deneyim kazandım. Sonraki sürecim 1907 Fenerbahçe Derneği’nin kurucularından biri olmama kadar uzanıyor. Bu tarihi mirası korumak ve geleceğe taşımak için var gücümle çalışacağım” diye konuştu.

Sarı-lacivertli kulübün değerlerini ve tarihini yaşatma konusundaki kararlılığından söz eden Tokat, şunları kaydetti:

“Geçmişte yaptığım çalışmalardan da belli olmaktadır. 1907 Kombine kartlarının projesini hayata geçirme sürecinde, rahmetli Eniştem Uğur Erkmen’le birlikte önemli bir rol üstlendik. Ayrıca, “Rüya Takım” olarak anılan Basketbol takımının oluşumunda aktif görev aldım. 1997 yılında Türkiye’nin en çok dinlenen spor programı olan ‘Spor Vizyon’un hazırlayıcısı ve sunucusu olarak Fenerbahçe FM’de yer alarak, kulübümüze olan bağlılığımı tüm Türkiye’ye duyurmayı başardım.

Fenerbahçe sadece bir spor kulübü değil, benim için yaşam biçimidir. Babamdan kalan en büyük mirasımı, bu eşsiz camiaya olan sevgimi ve bağlılığımı, iki oğluma miras bırakacak olmanın gururunu yaşıyorum. Daha önceki dönemde Taraftarlar Birliği Derneği’nin kurucularından ve başkanı olarak, taraftarlarımızın her zaman yanında olduğumu ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vereceğimi kanıtladım.

Fenerbahçe için bütün enerjimi ve yeteneğimi seferber etmekten büyük onur duyuyorum. Kulübümüzün 27 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Seçimli Yüksek Divan Kurulu toplantısında, Yüksek Divan Kurulu başkan adayıyım. Sizlerin güveni ve desteğiyle buradayım. Birlikte, geleceğe umutla ve heyecanla bakıyoruz.”

“28 ŞAMPİYONLUĞUMUZ BİZE GELECEK”

Göreve gelmesi durumunda icraatlarından bahseden başkan adayı Tokat, “Futbol Federasyonu’nu ikna edeceğiz, rakiplerimizi ikna edeceğiz, ikna olarak o 28 şampiyonluğumuzu alacağız. 28 şampiyonluğumuz bize gelecek” ifadelerini kullandı.

“AZİZ YILDIRIM İLE ALİ KOÇ’U BARIŞTIRACAĞIM”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile eski başkan Aziz Yıldırım’ı barıştırmak istediğini vurgulayan Tokat, şöyle devam etti:

“Anadolu’dan bana söylenen ‘Biz bu kutuplaşmayı istemiyoruz. Aziz Yıldırım başkanımızla, Ali Koç başkanımızı barıştırın. Fenerbahçe bölünmesin.’ Size söz veriyorum eğer başkan olursam ilk icraatlarımdan bir tanesi bu iki güzide başkanımızı barıştırmak olacak. Umuyorum onlar da bu davetime icabet edecekler.

Kıymetli başkanımız, ayrılmasını istemediğim, devam etmesini istediğim, böyle bir başkanla, böyle bir vizyonla Avrupa’da çok daha ileriye gideceğiz, şampiyonluklar yaşayacağız. Bu yönetimimiz, idari kadromuzla ve futbolcularımızla; hepsi inanmış durumda.”

Nihat Tokat, diğer başkan adaylarıyla birleşmeye dair bir düşüncesinin olup olmadığına ilişkin bir soruya ise, “Herhangi bir birleşmeye sıcak bakmıyorum. Başkanlık için şansımı sonuna kadar devam etmek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x